سبد خرید
0
دسته‌بندی‌ محصولات

کلید روشنایی

کلید روشنایی فورام

کلید روشنایی یا همان کلید برق، بخش جدایی ناپذیر از تجهیزات الکتریکی تمام محیط ها از جمله خانه ها هستند. این تجهیزات برای کنترل وسایل الکتریکی متعددی مانند وسایل برقی، لامپ ها، پنکه های سقفی، لوازم خانگی، سیستم های تهویه خانه و… استفاده می شوند. به عبارت ساده، آنها با باز کردن و بستن جریان الکتریکی که از تابلو برق خانه به یک چراغ یا لامپ می رسد، کار می کنند.

اولین کلید برق در سال 1884 توسط جان هنری هلمز، مهندس برق و مخترع بریتانیایی اختراع شد. هولمز فناوری جدیدی را ارائه کرد که آن را «مکانیسم شکست سریع» نامید. این فناوری جدید باعث شد تا اتصالات داخلی یک کلید چراغ به سرعت از هم جدا شوند تا از ایجاد قوس الکتریکی که به طور معمول رخ می دهد و خطر آتش سوزی قابل توجهی را به همراه دارد، جلوگیری کند. 

کلید روشنایی ماهور

▼انواع کلیدهای روشنایی

پس از اختراع اولین کلید روشنایی، ابعاد، طراحی و ظاهر کلی کلیدهای برق در طول زمان تغییر کرد و کم کم به تکامل رسید. به طوری که امروزه کلید برق انواع مختلف بسیاری دارد و در ادامه مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

کلید یک پل

کلید یک پل ، کلیدی است که در هر زمان فقط یک چراغ یا لامپ را روشن می کند; به اصطلاح یک مدار را کنترل می کند. این کلید دارای دو ترمینال است که یکی به منبع تغذیه و دیگری به چراغ، لامپ یا هر چیز دیگری بار متصل می شود. اکثراً در هر خانه مسکونی از کلید برق یک پل برای روشنایی استفاده می شود. این نوع کلید برای کار با دستگاه های الکتریکی که تا 220 ولت برق مصرف می کنند استفاده می شود.

کلید تک پل روشنایی
کلید دو پل

کلید برق دو پل

با حرکت یک قدم جلوتر در کلیدهای روشنایی، کلیدهای دو پل به شما این امکان را می دهند که دو لامپ را در با کلید برق دو پل کنترل کنید. این نوع کلید روشنایی از دو راکر مجزا تشکیل شده است تا بتوانید هر لامپ را به صورت جداگانه روشن یا خاموش کنید. این کلید در اتاق هایی با حداقل دو منبع روشنایی (برای مثال یکی در سقف و دیگری در کمد دیواری) به راحتی قابل استفاده است.

کلید سه پل

کلید های 3 پل  در راه پله ها، گاراژها یا زیرزمین های دارای دو ورودی و در موقعیت های دیگر که دو کلید دیواری مستقل یک چراغ یا دستگاه را کنترل می کنند استفاده می شود. این کلید های سه پل از سه ترمینال تشکیل شده اند که در آنها یک ترمینال مشترک است در حالی که دو ترمینال دیگر سیم ها را حمل می کنند.

کلید 3 پل
کلید لمسی روشنایی هوشمند

کلید چهار پل

کلید چراغ چهار پل، یک کلید الکتریکی است که یک چراغ را به 3 مکان متصل می کند. معمولاً دارای چهار ترمینال است که یکی از آنها به منبع برق و سه ترمینال دیگر به سیم هایی که بین سه مکان کلید اجرا می شود، وصل می شود. این کلیدهای چهار پل معمولاً در مدارهای روشنایی منازل مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، اما بیشتر در مکان‌های تجاری یا انبارها استفاده می‌شوند.

کلید دیمر

کلید روشنایی دیمر اغلب برای تنظیم میزان نور محیط اتاق با توجه به شرایط مختلف است. به عنوان مثال با این نوع کلید روشنایی لامپ شما میتوانید در ساعات پایانی شب میزان نور یا روشنایی چراغ ها و لامپ های اتاق خود را کاهش دهید و فضا اتاق را برای خواب آماده کنید.

این کلید ها انواع مختلفی دارند شما میتوانید با توجه به نیاز خود یکی از مدل های آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال یک مدل از آن ها دیمر چرخشی است که از یک دستگیره استفاده می کند که می تواند برای افزایش یا کاهش روشنایی  به چپ یا راست چرخانده شود و برای خاموش یا روشن کردن کامل چراغ نیز افراد باید دکمه خاموش و روشن را فشار دهند.

کلید دیمر 4m
سنسور حرکتی

کلید سنسور حرکتی لامپ 

اگر به دنبال راه حلی برای کنترل مصرف برق خود هستید، ما به شما کلید روشنایی با سنسور حرکتی را پیشنهاد میکنیم. کلید روشنایی با سنسور حرکت، از یک سنسور حرکتی استفاده می کند که تشخیص می دهد وقتی شخصی وارد اتاق می شود چراغ را روشن کند. چراغ برای مدت زمان مشخصی روشن می ماند سپس تا زمانی که سنسور هیچ حرکت دیگری را تشخیص ندهد، چراغ را خاموش می کند تا در مصرف برق صرفه جویی شود.

علاوه بر این، بیشتر کلیدهای روشنایی با حسگر یا سنسور حرکتی دارای سنسور نور برای تشخیص نور روز نیز هستند، بنابراین زمانی که به نور اضافی نیاز ندارید، بر اساس حرکت افراد (در طول روز) روشن نمی‌شوند. این کلید ها معمولا در راه پله ها، انبارها، پارکینگ و مکان های این چنینی برای کاهش هزینه مصرف انرژی، راحتی افراد در رفت و آمد و البته موارد امنیتی نصب می شود.

کلید هوشمند روشنایی 

کلید هوشمند روشنایی به سبک جدیدی از کلید برق دیواری اشاره دارد که به لامپ ها یا لوازم خانگی اجازه می دهد با یکی از روش های غیر سنتی مانند دستیار صوتی یا اینترنت یا برنامه تلفن هوشمند کنترل شوند. به عنوان مثال، بسیاری از کلید های روشنایی هوشمند مدرن به شما امکان می‌دهند چراغ‌ها را کنترل کرده و با یک برنامه تلفن هوشمند که می‌توانید از هر جایی با اتصال اینترنت دانلود کنید، لامپ ها یا چراغ های اطرافتان را روشن یا خاموش کنید. آنها همچنین می توانند به گونه ای برنامه ریزی شوند که به طور خودکار چراغ ها یا وسایل مورد نظر شما را روشن یا خاموش کنند.

کلید لمسی روشنایی هوشمند فورام
کلید لمسی روشنایی هوشمند 4 ام

کلیدلمسی‌هوشمند روشنایی

کلید برق هوشمند با صفحه نمایش لمسی نوعی کلید الکتریکی است که به جای کلید برق های قدیمی یا راکر سنتی، توسط یک صفحه نمایش لمسی کنترل می شود. صفحه نمایش لمسی استاندارد می تواند چراغ ها را روشن یا خاموش کند و نورها را کم یا روشن کند.

کلید برقی لمسی یا تاچ، علاوه بر اینکه یک روش امروزی تر و پرطرفدارتر برای کنترل روشنایی است، دارای پتانسیل ارائه ویژگی های پیشرفته مانند برنامه ریزی، نظارت بر انرژی و ادغام با سایر سیستم های خانه هوشمند است.

برای اطلاع از قیمت کلیدهای روشنایی لمسی با شماره 22529453-021 تماس بگیرید.

▼چندنکته برای انتخاب‌ و خرید کلید روشنایی مناسب

محل نصب : اولین قدم در انتخاب کلید برق مناسب، تعیین محل نصب آن است. آیا این کلید در اتاق خواب، نشیمن یا حتی در حیاط نصب می‌شود!

سبک دیزاین محیط : سبک داخلی خانه ‌تان نیز تعیین کننده اصلی در خرید کلید برق است. آیا به دنبال کلیدهای کلاسیک و گل‌دار هستید یا ساده و مدرن؟

ویژگی‌های فنی : ویژگی‌ فنی نیز در انتخاب کلید روشنایی اهمیت دارند. باید مطمئن شوید که جنس کلید روشنایی با کیفیت و دوام آن زیاد باشد، زیرا همه میخواهند یکبار به خرید کلید روشنایی بروند و نیاز به تعمیر و تعویض مدام آن نباشد.

▼نصب کلیدهای روشنایی و نگهداری از آن

● نصب کلید برق

نصب کلید روشنایی نیازمند اطمینان از اصول ایمنی و توانایی‌ و تجربه در موارد الکتریکی است. برای اطمینان از نصب صحیح کلید برق، بهتر است از یک کارشناس فنی مجرب استفاده کنید.

● نگهداری منظم

برای افزایش عمر مفید کلیدهای روشنایی، نگهداری منظم و پاک‌سازی آنها ضروری است. از پاک‌کننده‌های مناسب برای تمیز کردن کلیدها استفاده کنید.

کلید لمسی هوشمند روشنایی

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به طور کلی راجع به کلید روشنایی و رایج ترین انواع کلید روشنایی صحبت کنیم. همچنین راهنمایی کوتاهی درباره نصب کلید روشنایی لامپ ها کردیم و همینطور نکاتی را برای خرید کلید روشنایی مناسب گفتیم کلیدهای روشنایی اغلب مدت زمان زیادی دوام می آورند و از این رو نصب معمولاً یک کار یکباره است.

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم در مورد انواع کلیدهای برق تحقیق زیادی انجام دهید و سپس اقدام به خرید کلید روشنایی مناسب خود کنید.

 خرید کلید روشنایی

فروشگاه الکترو ولتا شعبه مرکزی فروش محصولات برند LED 4M است و شما بدون دغدغه میتوانید وارد دسته بندی کلید و پریز 4M شوید و کلید روشنایی مورد نظرتان را انتخاب کنید. همچنین میتوانید قیمت کلید و پریزهای برند 4M را با توجه به کیفیت آن ها مورد بررسی قرار دهید و سپس اقدام به خرید کلید و پریز با دوام و قیمت مناسب کنید.

شما میتوانید از طریق سایت فروشگاهی الکترو ولتا از تمام برندهای 4M، لگراند، ماکل، مهسان، پارت الکتریک و… که از بهترین های بازار نیز هستند هر نوع محصول کلید و پریزی که میخواهید را به راحتی و با قیمت مناسب خریداری نمایید. کلیه محصولات سایت ما دارای ضمانت نامه کالا هستند و گارانتی می شوند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید