سبد خرید
0
دسته‌بندی‌ محصولات

7 ایده نورپردازی در فضای باز با چراغ های حیاطی

نورپردازی در فضاهای باز

یک ملک بدون داشتن روشنایی مناسب در فضای باز ارزش و زیبایی خود را نشان نمی دهد. نورپردازی در فضای باز نه تنها یک اقدام مهم برای برقراری امنیت در خانه است، بلکه می تواند به جذابیت ظاهری خانه نیز بیافزاید و حیاط یا باغ شما را دل بازتر نشان دهد.

ما در این مقاله میخواهیم اصول اولیه نورپردازی در فضای باز را با شما درمیان بگذاریم و انواع چراغ های حیاطی که در این نوع فضاها استفاده می شوند را به شما معرفی نماییم.

انواع نورپردازی در فضای باز

ممکن است شما بسته به متراژ فضای باز (حیاط، باغ و…) شروع به انتخاب چراغ های حیاطی مختلف کنید و در این بین سردرگم شوید که آیا همه آن ها به کارتان می آید یا خیر! همچنین باید به بودجه خود نیز توجه کنید. بهترین کار در این شرایط این است که شما از عملکرد انواع چراغ های حیاطی یا چراغ های پارکی مطلع شوید و سپس با توجه به انواع مدل های نورپردازی در فضای باز، وسایل و تجهیزات روشنایی مدنظرتان را خریداری نمایید.  

دو نوع اصلی نورپردازی در فضای باز عبارت اند از:

نورپردازی امنیتی

نورپردازی متمرکز بر اشیاء خاص (نورپردازی تزئینی)

چراغ امنیتی

نورپردازی امنیتی

خانه یا ویلای شما در هر نقطه ازشهر که باشد به نورپردازی در فضای باز برای تامین ایمنی و امنیت محیط نیاز دارد. شما با چراغ های حیاطی فضای بیرون خانه را روشن می کنید و همچنین برای امنیت بیشتر یکسری دوربین مداربسته را در اطراف خانه خود نصب می کنید تا هر حرکتی را از طرف انسان ها و یا حیوانات تحت نظر داشته باشید و در صورت بروز خطر بتوانید به سرعت با آن مقابله کنید.

در ادامه چندین ایده برای روشنایی محوطه بیرونی منازل با چراغ های حیاطی برای موارد امنیتی آورده ایم.

چراغ های حیاطی

درب گاراژ یا پارکینگ

چراغ‌ها را می‌توان بر روی درب گاراژ نصب کرد، یا در بالای دو طرف در ورودی به صورت زاویه دار قرار داد تا نور جلوی در ورود و خروج را به طور کامل پوشش دهد. هنگام قرار دادن چراغ های حیاطی نزدیک گاراژ مراقب باشید تا شدت نور یا زاویه چراغ ها طوری نباشد که چشم رانندگان ماشین های داخل گاراژ یا افراد دیگر را آزار دهد.

چراغ‌های درب گاراژ اغلب شامل وسایل روشنایی مانند چراغ‌های نور‌افکن امنیتی هستند تا بیشترین نور را منتشر کنند. گزینه دیگر، دیوارکوب های فضای باز است که بهتر است در کنار درب گاراژ یا پارکینگ نصب شود و محوطه را روشن نماید.

balkonlight

ایوان

چه به دنبال کلیدهای خانه در تاریکی باشید، چه منتظر مهمانانی باشید که با چیدمان کلید های روشنایی راهرو شما آشنا نیست، در همه این موارد نصب چراغ های حیاطی سنسور دار به کمک شما می آید.

نصب این چراغ ها در بالای ایوان با قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک، به شما این اطمینان را می دهد که با نزدیک شدن هر فرد به خانه شما، سریع محیط اطرافش روشن شود و جلوی هرگونه خطری از جمله افتادن افراد در تاریکی را بگیرد.

به دنبال چراغ‌های ایوان باشید که با طراحی بقیه قسمت‌های دکور ایوان مطابقت داشته باشد و با روشن شدنش فضای اطراف را کاملا روشن نماید.

برای اینگونه فضاها شما میتوانید از چراغ های فانوسی شکل یا دیوارکوب های پرنور استفاده کنید. همچنین اگر دور تا دور ایوان شما حفاظ کشیده شده و ارتفاع آن از زمین زیاد است و مشکل امنیتی ندارد، پیشنهاد می کنیم با نصب چراغ های آویز زیبا، فضا را جذاب تر کنید.

نورپردازی در فضای باز خانه ها

پیاده رو ها

برای مسیرهای پیاده روی، چراغ های حیاطی یا اصطلاحا پارکی پایه کوتاه یا بلند استفاده کنید، این ها چراغ هایی هستند که نور را مستقیماً به پایین و اطراف زمین می‌تابانند. مخصوصاً برای ایجاد روشنایی در مسیر ورودی به دریا  یا پیاده روهای اطراف شهرک ها و ویلاها و… استفاده از این نوع چراغ های حیاطی پیشنهاد می شود.

با توجه به سلیقه خودتان یک چراغ پایه دار مناسب با فضای خود انتخاب کنید، اما حتما به استحکام و جنس این نوع چراغ توجه داشته باشید ;زیرا این مدل چراغ ها که برای نورپردازی در فضای باز استفاده می شوند، در تمام طول سال و شرایط جوی در محوطه ها قرار دارند و ممکن است در صورت بی کیفیت بودن جنسشان سریع خراب یا پوسیده شوند.

انواع چراغ های حیاطی

حیاط

چراغ‌های سقفی با شدت نور بالا را می‌توان در امتداد حیاط ها، باغچه ها، مسیرهای ورودی به ویلا یا هر محوطه دیگری با فاصله زیاد از زمین نصب کرد تا به پخش نور یکنواخت به سمت زمین (پایین) کمک کرد.

بهترین انتخاب در این گونه موارد چراغ‌های پروژکتوری هستند که ماهیت امنیتی نیز دارند. این چراغ ها را میتوان در اطراف سوله‌ها و حیاط‌ های بزرگ پشت ساختمان ها نیز قرار داد، زیرا این نوع چراغ های حیاطی برای فضاهای باز بهترین انتخاب هستند.

برای خرید انواع چراغ های حیاطی 4m با شماره 22529453-021 تماس بگیرید.

همانطور که می بینید، نورپردازی امنیتی یکی از مهم ترین روش ها در بین ایده های نورپردازی در فضای باز می باشد. این نوع نورپردازی به شما در حفظ اموالتان کمک می کند وایمنی محیط را بالاتر می برد، به این صورت شما آرامش خاطر بیشتری خواهید داشت.

بنابراین، پیش از اینکه به انواع تزئینی نورپردازی بپردازید، ابتدا امنیت حیاط خانه، باغ یا ویلای خود با این روش هایی نورپردازی که گفته شد، تامین کنید و در هرجایی که نیاز هست را با چراغ های حیاطی روشن نمایید.

چراغ حیاطی تزئینی

نورپردازی تزئینی

در نورپردازی امنیتی، نکته مهمی که باید در نظر داشت عملکرد چراغ هاست، و اینکار برای ایمنی افراد انجام می شود. بنابراین در آن نورپردازی ظاهر و طراحی چراغ های حیاطی به اندازه وظیفه ای که انجام می دهند، مهم نیست.

در نورپردازی تزئینی، این اولویت برعکس است; یعنی به جای تمرکز روی عملکرد، بیشتر باید به زیبایی ظاهری چراغ ها و دکور فضا توجه کرد، به طور کلی این نوع نورپردازیدر فضای باز به  هماهنگی چراغ ها با هم و با دکور محوطه تاکید دارد تا فضایی جذاب ایجاد کند.

برخی از ایده‌های نورپردازی که در ادامه به آن میپردازیم ممکن است در همان فضاهایی که قبلا گفته شد انجام شود، در این صورت شما با سلیقه خود میتوانید یکی از این پیشنهادات را پیاده  سازی کنید. هنگامی که به دنبال بهترین ایده های نورپردازی در فضای باز برای ملک خود هستید، نورپردازی متمرکز را برای برجسته سازی عناصر مختلف در اطراف خانه ی خود در نظر بگیرید.

چراغ راهرو ها

نرده ها

حصارها یا نرده ها در محوطه، یک قسمت جزئی به نظر می رسند، اما با نورپردازی مناسب، یک خط نرده می تواند به یک بخش قابل توجه در حیاط شما تبدیل شود. همچنین نور تزئینی مناسب حتی می تواند حیوانات محلی را از بالا رفتن از حصار منصرف کند.

از ریسه های ال ای دی برای روشن کردن نرده ها استفاده کنید تا حیاط در شب روشن تر شود. ریسه ها وقتی از نرده‌ها آویزان می‌شوند نور ملایمی به محیط داده و حال وهوای خوبی به حیاط می دهند.

DoorLight

سر در خانه 

درب ورودی اولین تصویر را از خانه شما ایجاد می کند و نورپردازی مناسب به زیبا شدن این تصویر کمک می کند. برای اینکار باید اندازه و شکل چراغ ها را با توجه به ظاهر و اندازه در ورودی خانه، انتخاب کنید.

سلیقه ها متفاوت است، اما ما به شما چند ایده برای نورپردازی این قسمت می دهیم:

یک چراغ بزرگ گرد، در وسط در ورودی

دو لامپ، یکی در یک طرف درب و دومی در آن طرف

نصب چند چراغ بر سر در به صورت خطی و دنبال هم

انواع مختلفی از وسایل روشنایی مناسب برای درب ورودی و ایوان ها وجود دارد. شما میتوانید از بین چراغ های فانوسی شکل ، دیوارکوب ها و حتی چراغ های آویز در فضای باز یا لوسترها و… یک گزینه انتخاب کنید.

نورپردازی در فضای باز

آلاچیق

آلاچیق ها میتوانند به یک فضای آرامش بخش و محل تجمعات خانوادگی تبدیل شوند، برای جذاب تر کردن این مکان در شب میتوانید از نورپردازی مناسب بهره ببرید. به عنوان مثال میتوانید مسیر منتهی به آلاچیق را با چراغ های پایه دار کوتاه روشن نمایید یا با انواع ریسه ها دور تا دور آلاچیق را نورانی کنید.

 همچنین اگر سقف آلاچیق بلند است، با نصب چراغ های آویز ضمن زیبا کردن فضای داخلی، کل آلاچیق را روشن کنید و اگر سقف آنجا کوتاه است از چراغ های ال ای دی کوچک توکار در جاهای مختلف سقف استفاده نمایید.

برای مشاوره در خصوص نورپردازی در فضای باز با کارشناسان فروشگاه الکترو ولتا تماس بگیرید.

نورپردازی متمرکز همه کاره است یعنی هم میتوان برای زیبایی و هم ایمنی محیط، از آن استفاده کرد.

این نوع نورپردازی در فضای باز می تواند به شکل ظاهری خانه شما کمک کند و همچنین با ایجاد یک حال و هوای خاص، به لذت بردن از محوطه حیاط یا باغ شما بیافزاید. اگر میخواهید فضای خانه را برای خودتان و میهمانانتان جذاب تر کنید، حتما از نورپردازی تزئینی کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید